НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
05 Жовтня, 04:58
Это архивная запись.

310 р. подій Північної війни на Полтавщині та Полтавської битви

Дата:27 Червня 2019
Час:12:00
Місце:Полтава, Shvedska mohyla 32, Музей історії Полтавської битви
27 червня 2019 року о 12.00. в музеї історії Полтавської битви відбудеться тематичний захід, присвячений 310-річчю подій Великої Північної війни на Полтавщині та Полтавської битви.
У програмі заходу – презентації нових експозиційних доповнень, що дозволять відвідувачам якомога більше дізнатися про події Великої Північної війни та Полтавську битву. Музей продовжує також розширювати тему участі України у європейському воєнному конфлікті початку ХУІІІ століття.
Пів року тривала спільна робота музейників із Лабораторією історичного одягу (м.Київ) та її керівником Святославом Сичевським, одеським істориком одягу Сергієм Шаменковим. В експозиції другої зали "Українська держава до подій Великої Північної війни (1648-1700 рр.)" буде презентовано манекен сердюка – козака-піхотинця, представника професійного війська. Сердюки часто завдавали суттєвих проблем супротивнику, були вірним оплотом гетьманської влади. На 1709 рік в Україні діяли 5 сердюцьких полків. До роботи над створенням образу вояка долучився й полтавський художник Ігор Гречановський. В експозиції цієї зали заплановано також презентацію планшета з документами – основні міжнародні договори, які укладала Україна з європейськими державами, та угоди гетьманського уряду з Московією.

Не менш цікавим обіцяє бути перегляд фільму "Полтавська битва", створеного в 3D форматі полтавським художником Олегом Лебединським. Уперше в історії автором візуалізовано карти шведського Генерального Штабу, створені на основі досліджень військового топографа Карла Бенедика протягом 1914-1918 рр.
Цього дня гості музею зможуть ознайомитися з оновленим картографічним матеріалом періоду Великої Північної війни та Полтавської битви та путівником "Державний історико-культурний заповідник "Поле Полтавської битви", переглянути виставку нумізматики із фондів музею.

О 16-й годині представники реконструкторського руху України Сергій Шаменков (м.Одеса), Святослав Сичевський та Артем Папакін (м.Київ) прочитають у музеї лекцію "Козацьке військо другої половини ХУІІ - початку ХУІІІ століття" для військовослужбовців в/ч А3990.

За інформацією просимо звертатися Музей історії Полтавської битви (066)573-31-82
poltavskabytva@gmail.com, http://www.battle-poltava.orgразместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2023 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок