НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
27 Квітня, 02:00
Это архивная запись.

Презентація газети "Ми є в Україні"

Дата:29 Січня 2017
Час:11:00
Місце:Полтавская обласная универсальная научная библиотека им.Котляревского

улица Небесной Сотни (Ленина), 17  на карте Полтавы

тел.: Тел.: (05322) 2-17-83 Тел./факс: 56-99-30

29 січня 2017 р. на 2 поверсі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського (вул. Небесної Сотні, 17) пройде презентація газети "Ми є в Україні" про життя переселенців із зони АТО та Криму в рамках німецько-українського проекту "Чужа батьківщина: біженець у рідній країні".

Проект "Чужа батьківщина: біженець у рідній країні" - серія медіа-майстерень на тему "Переселенці зі сходу України й Криму", організований Міжнародною мережею
журналістів і медіа-ініціатив з ЄС і Східної Європи n-ost у співпраці з Інститутом міжнародних відносин у галузі культури (ifa), які пройшли у серпні - листопаді 2016 р. в Харкові, Одесі, Чернівцях, Львові та Києві. Проект реалізовано за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

У рамках проекту разом з тренерами та експертами в галузі медіа з Німеччини та України учасники програми з різних куточків України аналізували становище вимушених
переселенців та висвітлення цієї теми в ЗМІ та Web 2.0. Слухачі отримали базові знання у галузі журналістики: починаючи з того, як знайти тему, зібрати матеріал, провести інтерв’ю, аж до техники журналістської фотографії та письма.

Заходи були орієнтовані на молодих людей 18 – 30 + років з усієї України, які цікавляться ситуацією вимушених переселенців і тим, як висвітлюється ця тема в ЗМІ та в 
інтернеті.

Під час третього етапу тренінгу, в рамках великого засідання редакції, на основі дискусій, своїх письмових матеріалів та фоторобіт участниками у співпраці з редакторами
було сформовано друковану газету.
Наставниками виступили Ульріке Бутмалою, журналістка з Берліна, одна із засновників мережі журналістів, які працюють в країнах Східної Європи – "n – ost", Мар’яна
Вербовська, журналістка львівського видання "ZAXID.NET", дописувачка "Української правди", "Життя", ресурсу БЖ (про урбаністику) та сайту "Повага" (кампанія проти
сексизму у політиці і ЗМІ) та Романія Горбач, редактор аналітичного відділу інформаційно-політичного видання "Politeka", журналістка, тренерка.

Романія Горбач презентує газету "Ми є в Україні" в Полтаві. Вона розповість про перебіг проекту та про особливості самого видання. Матеріалом для газети послужили
реальні історії переселенців з Криму та зони АТО, зібрані з багатьох міст і містечок України.
Основною темою випуску є дім як загальне поняття, адже "Дім – це не там, де ти живеш, а там, де тебе розуміють" (Крістіон Моргенштерн). Герої газети (школярі, студенти, підприємці, бюджетники, митці тощо) розмірковують над поняттям дому, розповідають про свої нові оселі, згадують старі, в які навряд чи колись повернуться..

Хтось зміг пристосуватися до нового життя, а хтось так і залишився між двома світами. На особливу увагу заслуговує фоторепортаж Єлізавети Колеснікової "Речі, які пахнуть домом".
Головними героями фото є речі, які переселенці взяли з собою: кружка, іграшка, вуглинка тощо. Часом улюблені речі можуть розповісти більше за своїх господарів. 
Незважаючи на досить проблемну тематику, газета в цілому вийшла досить позитивною. Так, на останній сторінці можна знайти традиційно розважальні матеріали:
рецепт справжнього "Шахтарського" торту та бліц-опитування "Про що мріють жінки з Донбасу".

Кожен учасник заходу отримає примірник газети безкоштовно.


не пропустіть це:

разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок