НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
21 Травня, 00:16
Это архивная запись.

Презентація газети "Ми є в Україні"

Дата:29 Січня 2017
Час:11:00
Місце:Полтавская обласная универсальная научная библиотека им.Котляревского

улица Небесной Сотни (Ленина), 17  на карте Полтавы

тел.: Тел.: (05322) 2-17-83 Тел./факс: 56-99-30

29 січня 2017 р. на 2 поверсі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського (вул. Небесної Сотні, 17) пройде презентація газети "Ми є в Україні" про життя переселенців із зони АТО та Криму в рамках німецько-українського проекту "Чужа батьківщина: біженець у рідній країні".

Проект "Чужа батьківщина: біженець у рідній країні" - серія медіа-майстерень на тему "Переселенці зі сходу України й Криму", організований Міжнародною мережею
журналістів і медіа-ініціатив з ЄС і Східної Європи n-ost у співпраці з Інститутом міжнародних відносин у галузі культури (ifa), які пройшли у серпні - листопаді 2016 р. в Харкові, Одесі, Чернівцях, Львові та Києві. Проект реалізовано за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

У рамках проекту разом з тренерами та експертами в галузі медіа з Німеччини та України учасники програми з різних куточків України аналізували становище вимушених
переселенців та висвітлення цієї теми в ЗМІ та Web 2.0. Слухачі отримали базові знання у галузі журналістики: починаючи з того, як знайти тему, зібрати матеріал, провести інтерв’ю, аж до техники журналістської фотографії та письма.

Заходи були орієнтовані на молодих людей 18 – 30 + років з усієї України, які цікавляться ситуацією вимушених переселенців і тим, як висвітлюється ця тема в ЗМІ та в 
інтернеті.

Під час третього етапу тренінгу, в рамках великого засідання редакції, на основі дискусій, своїх письмових матеріалів та фоторобіт участниками у співпраці з редакторами
було сформовано друковану газету.
Наставниками виступили Ульріке Бутмалою, журналістка з Берліна, одна із засновників мережі журналістів, які працюють в країнах Східної Європи – "n – ost", Мар’яна
Вербовська, журналістка львівського видання "ZAXID.NET", дописувачка "Української правди", "Життя", ресурсу БЖ (про урбаністику) та сайту "Повага" (кампанія проти
сексизму у політиці і ЗМІ) та Романія Горбач, редактор аналітичного відділу інформаційно-політичного видання "Politeka", журналістка, тренерка.

Романія Горбач презентує газету "Ми є в Україні" в Полтаві. Вона розповість про перебіг проекту та про особливості самого видання. Матеріалом для газети послужили
реальні історії переселенців з Криму та зони АТО, зібрані з багатьох міст і містечок України.
Основною темою випуску є дім як загальне поняття, адже "Дім – це не там, де ти живеш, а там, де тебе розуміють" (Крістіон Моргенштерн). Герої газети (школярі, студенти, підприємці, бюджетники, митці тощо) розмірковують над поняттям дому, розповідають про свої нові оселі, згадують старі, в які навряд чи колись повернуться..

Хтось зміг пристосуватися до нового життя, а хтось так і залишився між двома світами. На особливу увагу заслуговує фоторепортаж Єлізавети Колеснікової "Речі, які пахнуть домом".
Головними героями фото є речі, які переселенці взяли з собою: кружка, іграшка, вуглинка тощо. Часом улюблені речі можуть розповісти більше за своїх господарів. 
Незважаючи на досить проблемну тематику, газета в цілому вийшла досить позитивною. Так, на останній сторінці можна знайти традиційно розважальні матеріали:
рецепт справжнього "Шахтарського" торту та бліц-опитування "Про що мріють жінки з Донбасу".

Кожен учасник заходу отримає примірник газети безкоштовно.


разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок