НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
26 Листопада, 03:54
Это архивная запись.

Зустріч із режисером та актором кримськотатарського походження Ахтемом Сейтаблаевим

Дата:19 Листопада 2015
Час:15:00
Місце:Театр им.Н.В.Гоголя

улица Соборности (Октябрьская), 23  на карте Полтавы

тел.: Каса: (05322) 60-78- 61; довідка: (05322) 60-78- 56; театральний довідник: (099)602-79-08.

У Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя (м. Полтава, вул.Жовтнева, 23) відбудеться зустріч з режисером, актором театру і кіно, українцем кримськотатарського походження Ахтемом Сейтаблаевим.
Ахтем Шевкетович Сеїтаблаєв — український актор та режисер кримськотатарського походження. Заслужений артист АР Крим. Ведучий військово-патріотичного ток-шоу «Хоробрі серця» на телеканалі «1+1».
Ахтем Сеїтаблаєв народився у місті Янгіюль, що неподалік Ташкента, 11 грудня 1972. Після закінчення школи у 1989 разом з родиною переїхав з Узбекистану до Криму, де у 1992 закінчив акторське відділення Кримського культурно-просвітницького училища, у 1999 — відділення режисури й драматургії Київського національного університету театру, кіно та телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого. Грав у спектаклях Державного кримськотатарського академічного музично-драматичного театру в Сімферополі, там у якості режисера поставив театральні спектаклі «Моя любов Електра» (за п'єсою угорського драматурга Ласло Дюрко), «Лісову пісню» (за Л. Українкою), «Браво, Амадео!» (за О. С. Пушкіним), а також свою дипломну роботу за мотивами «Бахчисарайського фонтану» (О. С. Пушкін), які йдуть і сьогодні. У якості другого режисера працював над стрічками «Татарський триптих» (режисер Олександр Муратов) та «Мамай» (режисер Олесь Санін), а також на телебаченні — на телеканалі «Про-ТБ». З 2005 працює в трупі Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.
Ахтем Сеїтаблаєв є режисером і виконавцем головної ролі фільму Хайтарма. Фільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана. Після звільнення Криму від німецьких загарбників, військове командування дозволило Амет-Хану разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину Сталінського режиму.
Нагороди. Лауреат державної премії Криму — за роль Макбета в однойменному спектаклі (у кримськотатарському варіанті спектакль має назву «Макдуф»). Лауреат державної премії Криму за роль Хосе у виставі «Кармен». Лауреат театральної премії «Київська пектораль» — за роль Ромео у спектаклі «Ромео і Джульетта».

В рамках зустрічі відбудеться показ фільму «Хайтарма».

Вхід вільний.


разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок