Это архивная запись.
Зустріч із режисером та актором кримськотатарського походження Ахтемом Сейтаблаевим
Дата:19 Листопада 2015
Час:15:00
У Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя (м. Полтава, вул.Жовтнева, 23) відбудеться зустріч з режисером, актором театру і кіно, українцем кримськотатарського походження Ахтемом Сейтаблаевим.
Ахтем Шевкетович Сеїтаблаєв — український актор та режисер кримськотатарського походження. Заслужений артист АР Крим. Ведучий військово-патріотичного ток-шоу «Хоробрі серця» на телеканалі «1+1».
Ахтем Сеїтаблаєв народився у місті Янгіюль, що неподалік Ташкента, 11 грудня 1972. Після закінчення школи у 1989 разом з родиною переїхав з Узбекистану до Криму, де у 1992 закінчив акторське відділення Кримського культурно-просвітницького училища, у 1999 — відділення режисури й драматургії Київського національного університету театру, кіно та телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого. Грав у спектаклях Державного кримськотатарського академічного музично-драматичного театру в Сімферополі, там у якості режисера поставив театральні спектаклі «Моя любов Електра» (за п'єсою угорського драматурга Ласло Дюрко), «Лісову пісню» (за Л. Українкою), «Браво, Амадео!» (за О. С. Пушкіним), а також свою дипломну роботу за мотивами «Бахчисарайського фонтану» (О. С. Пушкін), які йдуть і сьогодні. У якості другого режисера працював над стрічками «Татарський триптих» (режисер Олександр Муратов) та «Мамай» (режисер Олесь Санін), а також на телебаченні — на телеканалі «Про-ТБ». З 2005 працює в трупі Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.
Ахтем Сеїтаблаєв є режисером і виконавцем головної ролі фільму Хайтарма. Фільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана. Після звільнення Криму від німецьких загарбників, військове командування дозволило Амет-Хану разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину Сталінського режиму.
Нагороди. Лауреат державної премії Криму — за роль Макбета в однойменному спектаклі (у кримськотатарському варіанті спектакль має назву «Макдуф»). Лауреат державної премії Криму за роль Хосе у виставі «Кармен». Лауреат театральної премії «Київська пектораль» — за роль Ромео у спектаклі «Ромео і Джульетта».
В рамках зустрічі відбудеться показ фільму «Хайтарма».
Вхід вільний.