НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
29 Вересня, 04:23
Это архивная запись.

Виставка «Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці».

Дата:15 Жовтня 2019
Час:14:00
Місце:Краеведческий музей

улица Конституции, 2  на карте Полтавы

тел.: (05322) 7-42-34

З нагоди Дня захисника Вітчизни відкривається виставка "Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці".

ОРГАНІЗАТОРИ: Полтавський краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського, Український інститут національної пам׳яті, Центр досліджень визвольного руху, Полтавська обласна рада, Департамент культури і туризму Полтавської облдержадміністрації, Департамент інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

АВТОРИ: Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Олеся Ісаюк, Богдан Короленко, Максим Майоров, Віталій Огієнко, Ярослав Файзулін, Олена Шарговська, Вікторія Яременко, Ярина Ясиневич.

НАД ПРОЕКТОМ ПРАЦЮВАЛИ: Зоя Бойченко, Наталія Іванченко, Петро Клим, Володимир Поліщук, Оксана Полтавець, Назар Ясиневич.
ВХІД ВІЛЬНИЙ.

ЧОМУ ЦЕ ЦІКАВО? Вперше в історії історичних виставок України застосовано використання адаптації популярної соцмережі Фейсбук: розробники спробували уявити,
який вигляд могли би мати Фейсбук-профілі у Мазепи, Петлюри, Бандери, які місця користувач соцмережі побачив би на їх аккаунтах у Фейсбуку, які локації показала би їхня
гугл-мапа, кого б вони зафрендили, показати світло та тіні їхніх ключових рішень.

Виставка розповідає про трьох українців, чиїми іменами називали цілий народ – Мазепу, Петлюру та Бандеру. На 2019 рік припали три ювілеї – Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери. Біографії цих постатей різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. Цілі покоління їхніх послідовників називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями. З вуст прихильників і ворогів ці імена звучали однаково пристрасно, перші вкладали в них захоплення і гордість, а другі – страх і ненависть. Вони досі так звучать. Свободолюбність, завзятість, незламність в українцях досі означують як мазепинське, петлюрівське, бандерівське. Ця виставка показує і людський, і символічний вимір цих людей. У цій виставці ідеться не тільки про Мазепу, Петлюру, Бандеру як про звичайних людей, котрі були здатні на надзвичайні вчинки, а й про ціле середовище, яке було сформоване довкола них, їхніх послідовників, яких називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями. У виставці йдеться про "виклики" – Україну напередодні боротьби Мазепи, Петлюри і Бандери, про їхні відповіді і команди, які разом відстоювали нашу свободу. А ще про те, як сучасна армія вшановує традиції минулих подвигів.


разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2023 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок