НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
10 Серпня, 08:31
Это архивная запись.

Виставка «Симон Петлюра: злети та падіння головного отамана військ УНР»

Дата:21 Сер 2018 — 31 Сер 2018
Час:10:00
Місце:Полтава, вул.Небесної Сотні 61
Так називається книжкова виставка, що її присвятили 27 річниці відновлення Незалежності України. Кожен охочий полтавець зможе переглянути виставку й почитати патріотичну, краєзнавчу і наукову літературу про свого видатного земляка, журналіста, літературознавця, історика, провідного діяча Української революції 1917-21 рр., Головного отамана військ УНР, голову Директорії УНР Симона Петлюру.

Книжкову виставку-портрет бібліотекарі міської централізованої бібліотечної мережі розмістили у бібліотеці-філіалі №6 обласного центру.
"Представлено найважливіші літературознавчі та публіцистичні документи Симона Петлюри, на основі яких можна скласти його портрет, щоб краще зрозуміти, якою ж людиною насправді був наш відомий земляк – палкий борець за незалежність України", - поінформували у прес-центрах міської централізованої бібліотечної мережі та обласного об’єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка.

Серед масиву літератури увагу книголюбів Полтави неодмінно привернуть книги наукового спрямування, що з’явилися у світ завдяки "Просвіті". Передусім видане й презентоване цьогоріч видання "Симон Петлюра і Українська революція 1917-21 рр.". Це збірник документів, листів, спогадів, статей з того буремного героїчного й водночас трагічного часу. "Опубліковані листи, документи, спогади як про Головного Отамана армії УНР, так і про той буремний час збройної боротьби із нашим одвічним ворогом - російськими білими і червоними загарбниками, або, як писав Симон Васильович у "Наказі Головної команди військ УНР 26 серпня 1919 року ч.131" чорносотенцями та червоносотенцями (одна темна зграя).
Багато думок Симона Петлюри, висловлених у його листах, документах на диво актуальні і через сто років. Бо ж і сьогодні ворог той самий, а його хижі наміри такі ж, як і сто років тому", - сповістив голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Микола Кульчинський.

Він нагадав, що починаючи з 1992 року Полтавська "Просвіта" влаштовувала у Полтаві Петлюрівські читання-масштабні наукові конференції за участю істориків не лише з Полтави, Києва, облцентрів держави, але й з української діаспори США,Франції, Австралії та інших країн. За матеріалами усіх Петлюрівських читань просвітяни видавали
науковий збірник "Полтавська Петлюріана". Шість випусків цього збірника представлено на виставці у бібліотеці №6.
Важливим розділом виставки є видання, котрі є авторитетними джерелами біографії Симона Петлюри в різні періоди його життя, в т.ч. й на еміграції та подій доби Директорії УНР.

Довідка: (0532)57-14-59
Режим роботи: 10:00-18:00, вихідний день Пт.


разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2022 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок