НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
21 Січня, 15:59
Это архивная запись.

Виставка "Дотик кольором" Діани Дриги

Дата:20 Чер 2018 — 01 Лип 2018
Час:14:00
Місце:Литературно-мемориальный музей В.Г.Короленко

улица Короленко, 1  на карте Полтавы

тел.: (05322) 7-22-00, 7-92-82

Діана Василівна Дрига народилася 1985 року у невеличкому селищі міського типу Оржиця. Ще змалечку, років з чотирьох, вона часто любила малювати кольоровими олівцями на цупкому картоні. Найяскравішим спогадом того часу був епізод, коли серед сніжно-білої зими дівчинка несла згорнутий клапоть велетенського аркуша, на якому різнобарвно мерехтіли фантастичні квіти, дуже схожі на ті, які вирощувала її бабуся. Саме цей момент і став початковою точкою. Того лютого, але сонячного дня в крихітній душі загоралася вуглинка потягу до малювання. Потім були сільський садочок, школа, художньо-технічний коледж (м. Черкаси) і здобута професія "художник-виконавець", далі інститут (м. Кіровоград) і диплом бакалавра з промислового дизайну.

У 2009 році при Оржицькій дитячій музичній школі відділ культури і туризму відкрив клас образотворчого мистецтва, в якому Діана Василівна стала на посаді викладача. Так є і до теперішнього часу.

Першу свою картину олійними фарбами вона створила ще у 2006 році, будучи студенткою третього курсу інституту. То була "Черкасська осінь"- замальовка місцевого парку. Вперше працюючи новим матеріалом, в неї були присутні невпевненість і страх. Малювала дуже рідко, боячись зіпсувати фарби та полотно. Зробила кілька копій невеликого формату. З натури малювала дуже рідко- звикала "бачити" поступово. За період з 2006 по 2016 рік було створено близько 30-ти картин. Улюбленим жанром художниці був і залишається пейзаж. В них превалюють щирість та любов - то пейзажі настрою. За приклад можемо спостерігати такі полотна, як "Завесніло на Деркачівщині", "Дорога до лісу", "Один день з життя" та "Тихе надвечір’я".

З 2017 року у Діани Дриги розпочалася вже зовсім інша сторінка із зовсім іншим настроєм та підходом у їі захопленні живописом. З’явилося більше впевненості і бажання малювати - це вплив від щоденної практики і роботи з дітьми. Вона в цьому черпає своє натхнення, тим самим даруючи його своїм маленьким вихованцям. Не малу роль у розвитку хобі відіграють враження та подорожі. Назавжди в серце художниці поселилися українські Карпати. З подорожей ними вона привезла цілий цикл замальовок акриловими фарбами. А вже у грудні 2017 року в Оржицькому районному краєзнавчому музеї відбулася перша персональна виставка під назвою "Картинки з життя". Вона містила в собі понад 30 робіт, створених за останні пів року. У манері реалістичного живопису змальовані цілком повсякденні сюжети: місцеві пейзажі, будинки сусідів, побутові сцени, портрети рідних та знайомих, а також портрет на той час ще чотирирічного сина Антона. Найулюбленішою тематикою Діани є сільське тихе життя.

Найкращі зразки українського та зарубіжного образотворчого мистецтва справили на майбутню художницю неабияке враження ще з юних літ. Тетяна Яблонська, Катерина Білокур, Олександр Мурашко, Марія Приймаченко, Вінсент ван Гог, Клод Моне - найбільш яскраві персони, з кого вона прагнула брати приклад та цікавилася їхніми біографічними моментами.

На протязі всього часу, навіть у перших роботах Діани Дриги, простежується поєднання манери реалізму та імпресіонізму. Твори написані і основному у "низькій тональності", з переважанням темних приглушених кольорів, особливо помітні відтінки зеленого, які так подобаються Діані.

В експозиціі виставки "Дотик кольором" представлено 33роботи, створені протягом 2017-2018 років. Сюжети прості для сприйняття та теплі за змістом. Вони дають змогу побачити, що оточувало та що надихає художницю. Споглядаючи затишніі трепетні полотна, глядач може перенестися у мальовничі куточки Оржицького району та рідного села Онішки, побачити сусідів, які живуть поруччи здійснити подорож у Карпати.

Для непересічної особистості старенька хатка-мазанка- цілком буденна річ, а у маляра побачене може викликати цілу низку емоцій, котрі "виливаються" на полотно, як, наприклад, у картині "Весна під старою стріхою".

Виставка "Дотик кольором" виразно доводить глядачеві, що Діана Дрига – завжди несподівана, адже постійний пошук-одна зі стрижневих ознак її характеру.


не пропустіть це:

разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2019 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок