19 Октября,
12:09
Это архивная запись.

Книжкова виставка, присвячена Д. Гурамішвілі

Дата:01 Авг 2017 — 13 Авг 2017
Время:10:00
Место:Полтавская обласная универсальная научная библиотека им.Котляревского

улица Небесной Сотни (Ленина), 17  на карте Полтавы

тел.: Тел.: (05322) 2-17-83 Тел./факс: 56-99-30

Шляхи Господні незвідані. Так сталося, що доля привела грузинського князя, автора безсмертної поеми "Давитіані", в Україну. Давид Гурамішвілі народився у селі Сагурамо, що неподалік древньої столиці Грузії – Мцхети. Але класик грузинської літератури, один із великих поетів ХVIII ст., більшу половину свого життя провів на Миргородщині. Поет-вигнанець щиро полюбив українську землю, її мову та звичаї. У своїй творчості він вдало поєднав традиції давньогрузинської поезії та фольклор рідного народу з традиціями української народної пісні. Зазначимо, що на творчість Гурамішвілі вплинули український фольклор та спілкування з Григорієм Сковородою.

На Полтавщині шанують відомого поета. У м. Миргороді відкрито літературно-меморіальний музей Д. Гурамішвілі, його ім’я присвоєно бібліотеці міста, встановлено чудовий пам’ятник, названо вулицю. У 2016 та 2017 рр. проходив поетичний фестиваль "Гурамішвілі запрошує". Випущена ювілейна монета, присвячена 300-річчю від дня народження Давіда Гурамішвілі - "300 років Давіду Гурамішвілі".
У відділі краєзнавства представлена виставка "Він "милозвучну пісню України з грузинською душею поєднав"", присвячена 225-річниці з дня смерті Д. Гурамішвілі.

Слід відзначити, що самих поезій Д. Гурамішвілі не дуже багато у фондах нашої книгозбірні, але інформації про особистість поета вдосталь. Приміром, цікавою буде повість Михайла Квлівідзе "Давид из Сагурамо" (1972) та біографічна повість Е. Маградзе "Давид Гурамішвілі" (1980). Літературний портрет Д. Гурамішвілі можна уявити, прочитавши перекладену з грузинської Дмитром Косариком книжку "Співець братнього єднання" (1955).не пропустите это:

разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь