22 Октября,
22:07
Это архивная запись.

Книжкова виставка-портрет "В імені його – зірок далеких світ"

Дата:12 Июн 2017 — 30 Июн 2017
Время:10:00
Место:Полтавская обласная универсальная научная библиотека им.Котляревского

улица Небесной Сотни (Ленина), 17  на карте Полтавы

тел.: Тел.: (05322) 2-17-83 Тел./факс: 56-99-30

21 червня 2017 р. виповнюється 120 років від дня народження Юрія Васильовича Кондратюка (О. Г. Шаргея), українського вченого-винахідника, одного з піонерів розробки ракетної техніки й теорії космічних польотів.
Під іменем Кондратюка О. Г. Шаргей увійшов в історію космонавтики поряд з К. Е. Ціолковським, Ф. А. Цандером та іншими вченими. Випереджаючи свій час погляди на життя, проекти, прозорливість, сміливість і неординарні рішення дозволяють назвати О. Шаргея (Ю. Кондратюка) талановитим вченим, філософом, блискучим інженером, що збагатив спадщину світової філософії, науки та техніки.
У науково-технічній творчості Ю. Кондратюка виділяються такі три основні напрямки: дослідження і освоєння космічного простору, вітроенергетика, будівництво і механізація зерносховищ. Грандіозність і незвичайність характеризували усе творче життя Юрія Васильовича – будівництво найбільшого зерносховища, проект потужної вітроелектростанції тощо.
Але все ж справою життя Ю. В. Кондратюка була космонавтика.
Саме у цьому найповніше розкрився його творчий геній: розробка філософських поглядів на практичну космонавтику і ряд інших космічних проектів (потужних ракет-носіїв для польоту на Місяць і планети Сонячної системи, орбітальних науково-дослідних комплексів, транспортних кораблів постачання, міжпланетних проміжних баз, дзеркал-відбивачів, за допомогою яких використовується енергія сонячного проміння, котра утилізується поза земною атмосферою для глобальної зміни клімату цілих континентів і видозміни планети Земля).
Ніякі примхи життя не могли перешкодити Ю. В. Кондратюку створювати основи космічного світогляду і космічної техніки.
Нині іменем Ю. В. Кондратюка названі вулиці і проспекти, школи і музеї, засновані премії, стипендії та нагороди, встановлені пам’ятники і меморіальні дошки, зняті документальні фільми; один із кращих навчальних закладів України – Полтавський національний технічний університет носить його ім’я, в Полтавському музеї авіації і космонавтики представлена широка експозиція про життя і діяльність великого земляка.
Щоб віддати належну шану та підкреслити вагомість внеску Ю. В. Кондратюка у розвиток космонавтики іменем нашого видатного краянина названа мала планета Сонячної системи, кратер на зворотному боці Місяця.
Про його складну, трагічну і водночас прекрасну долю вченого Ви зможете дізнатись у відділі документів із економічних та технічних наук з документів книжкової виставки "В імені його – зірок далеких світ".
Запрошуємо науковців, інженерів, студентів, усіх, кого цікавить історія зародження і розвитку космонавтики ознайомитись з виставкою, яка діятиме з 12 по 30 червня 2017 року.


не пропустите это:

разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь