НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
26 Травня, 06:19
Это архивная запись.

Політика Тіла. Харківська фотографія із колекції родини Гриньових

Дата:23 Тра 2017 — 18 Чер 2017
Час:17:00
Місце:JUMP галерея современного искусства

улица Монастырская, 3  на карте Полтавы

тел.: +38 (067) 50-10-600

Харківська фотографія вже майже півстоліття є важливим та впливовим художнім явищем в українському мистецтві. Радянську фото-документалістику художники харківської школи фотографії перетворили із потужного інструменту ідеологічної пропаганди в територію мистецького спротиву. "Теорія удару", що стала ключовою ідеєю художньої практики групи "Время", знайшла прояв у критичному дослідженні політичного контексту свого часу.

Проект "Політика тіла" – це історія про виокремлення індивідуального із площини колективного крізь зображення людського тіла. Філософський термін "політики тіла",
уведений Мішелем Фуко у 1970-ті роки минулого століття, окреслив особливі методи та механіку управління людьми, характерні для репресивних режимів влади. Це і стало
лейтмотивом до переосмислення наготи і права на неї в радянському суспільстві крізь практику харківської школи фотографії. Пограниччя між радянськими дозволами та
заборонами на тілесність, а також зміну трактування людського тіла через мутацію політичних режимів представлено світлинами кінця 1960-х, 1990-х та 2010-х років.

Дослідження радянського контексту є необхідним процесом переосмислення власного історичного досвіду задля розуміння сьогодення та сучасного мистецького процесу.

Художники харківської школи фотографії, які представляють українське мистецтво за кордоном та входять до відомих музейних колекцій світу, в Україні зберігаються тільки у приватних зібраннях. Харківська фотографія із колекції Тетяни і Бориса Гриньових – це збірка унікальних творів та авторів, що дозволяє представити українському глядачеві важливе мистецьке явище в його розвитку. Колекція родини Гриньових сьогодні є одним із небагатьох публічних художніх зібрань, що демонструє українське мистецтво другої половини XX – XXI століть крізь видозміну поколінь, шкіл, художніх феноменів, та відображає трансформацію українського суспільства.


Художники: Борис Михайлов, Євген Павлов, Сергій Братков, група ШИЛО (Владислав Краснощок, Сергій Лебединський, Вадим Трикоз)


не пропустіть це:

разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2019 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок