Это архивная запись.
Книжкова виставка "Книга року Бі-Бі-Сі 2016"
Дата:10 Кві 2017 — 30 Кві 2017
Час:10:00
З 10 по 30 квітня 2017 року відділ обслуговування користувачів пропонує ознайомитися з виставкою-інформацією "Книга року Бі-Бі-Сі" (BBC Ukrainian Book of the Year) 2016".
Книга року BBC – літературна нагорода україномовним творам, що присуджується Британською телерадіомовною корпорацією (Бі-Бі-Сі). Вперше премію "Книга року ВВС" було вручено 2005 року, і вона швидко стала однією з найбільш престижних в Україні.
Команда ВВС Україна формує довгий список номінантів, з-поміж яких експертне журі обирає короткий список фіналістів та переможця. Із 2012 року премія оголошується у двох категоріях: "Книга року ВВС" та "Дитяча книга року ВВС".
У грудні минулого року ВВС Україна оголосила переможців премії Книга року ВВС-2016, представленої в партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Книгою року-2016 став роман "Забуття" Тані Малярчук, а переможцем у номінації Дитяча книга року ВВС-2016 обрано книгу Галини Ткачук "Тринадцять історій у темряві".
Тому логічно було згрупувати матеріали виставки саме в два розділи. Перший має назву "Таня Малярчук – "екзальтована казкарка", другий – "Страшно веселі історії Галини Ткачук".
Книга Тані Малярчук "Забуття" – роман, у центрі якого В’ячеслав Липинський, український історик польського походження, філософ і невдалий політик, засновник українського монархізму. Його життя було суцільним рухом проти вітру, пожертвою заради ідеї. Але й ним поживився синій кит української пам’яті. Авторка вкладає розповідь про цього чоловіка в уста молодої жінки, героїні роману, нашої сучасниці, котра досліджує старі газети, щоб віднайти власну ідентичність і доторкнутися до минулого, яке вирізали з її історії, як з кіноплівки.
"Тринадцять історій у темряві" Галини Ткачук нагадують нам про те, що не варто боятися речей, які можна перемогти сміхом. Стиль Галини Ткачук дуже специфічний: письменниця уміє дивовижним чином бачити незвичайне в буденному й химерно переплітати в текстах уявність і реальне життя. Очевидно, саме це вміння, в сукупності з дитячою безпосередністю та чудовим почуттям гумору дозволили авторці так майстерно описати всі "Тринадцять історій".
Підготувала виставку бібліотекар І категорії відділу обслуговування користувачів Юлія Горюн.