Это архивная запись.
Виставка-інформація "Питна вода в Україні: проблеми і перспективи"
Дата:16 Бер 2017 — 31 Бер 2017
Час:11:00
Інтенсивне, а найчастіше непродумане використання природних ресурсів негативно позначається на стані довкілля. Ці зміни особливо помітні на прикладі запасів питної води в Україні. Але ж від якості води, яку ми п’ємо кожного дня, на 80% залежить здоров’я людини. Живі організми на 90% складаються з води, а В. І. Вернадський вважав, що вода й живі організми є генетично пов’язаними.
Нині в Україні практично всі поверхневі води забруднені відходами промислового виробництва. Найбільшої шкоді якості води завдають речовини, що використовуються в аграрному виробництві: пестициди, нітрати, солі важких металів тощо. Велика кількість забруднювачів потрапляють у воду з каналізаційних стоків. В сучасному побуті використовується близько 70 тисяч штучних хімічних речовин. Після аварії на Чорнобильській АЕС до водних ресурсів в багатьох регіонах потрапили радіоактивні речовини.
Які важливі функції для людського організму виконує вода, які гігієнічні вимоги висуваються до питної води, як подбати про якість води у своїй оселі – про все це можна дізнатися, ознайомившись з виставкою-інформацією "Питна вода в Україні: проблеми і перспективи", яку підготували працівники відділу документів із природничих та аграрних наук (к. 408).
Виставка приурочена до Всесвітнього дня води, який відзначається щороку 22 березня на міжнародному рівні.