НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
22 Квітня, 19:24
Это архивная запись.

Книжкова виставка "Лицарі старого і нового часу: сторінки з історії козацтва на Полтавщині"

Дата:13 Жов 2016 — 28 Жов 2016
Час:11:00
Місце:Полтавская обласная универсальная научная библиотека им.Котляревского

улица Небесной Сотни (Ленина), 17  на карте Полтавы

тел.: Тел.: (05322) 2-17-83 Тел./факс: 56-99-30

У відділі краєзнавства до уваги користувачів представлена книжкова виставка "Лицарі старого і нового часу: сторінки з історії козацтва на Полтавщині". Спеціалісти досі не зійшлися на єдиній думці, звідки виникло слово "козак", хоча ще в старовинних билинах так називали руського богатиря Іллю Муромця. Козаки - це вільні люди. Вони йшли від панівських утисків у дикі степи Наддніпрянщини, збираючись у ватаги за дніпровськими порогами. Звідси і пішла назва - запорожці.

На той час південні й східні окраїни України були майже не обжиті. Тут пролягав незримий кордон із войовничим татаро-монгольським ханством. Козаки - чи хотіли вони того, чи ні - змушені були ставати воїнами, захисниками окраїнних земель, займаючись одночасно мисливством, рибальством, хліборобством.
Давню і славну історію козацтва на Полтавщині відображає наша книжкова виставка. Вивчали і досліджували історію доби козаччини у нашому рідному краї, історію Полтавського козацького полку В. Мокляк, В. Жук, І. Наливайко, І. Діптан, О. Коваленко, Ю. Волошин, І. Козюра. Найцікавіші і найновіші роботи цих та інших істориків і краєзнавців представлені до уваги знавців і любителів історії рідного краю.

Полтавщина свого часу була "селітряною столицею" держави Б. Хмельницького. З нашим краєм пов’язані імена славного гетьмана І. Мазепи, творця першої української конституції П. Орлика, козацької піснярки М. Чурай, полтавських полковників М. Пушкаря та І. Свічки, останнього гетьмана запорожців П. Калнишевського а також І. Сірка,    
Д. Апостола, козацького літописця С. Величка і ще багатьох і багатьох видатних осіб козацької доби.

Прославили Полтавщину гетьманська столиця - м. Гадяч, козацькі полки Лубенщини та Миргородщини. Полтавський полк у складі козацького війська завоював турецьку фортецю Кизикермен і це ім’я отримав дзвін,що з 1695 до 1876 року прикрашав дзвіницю Свято-Успенського собору в Полтаві і на всю Україну прославляв звитяжне православне козацтво, що захищала його свята Покрова.

Представлено на виставці і матеріали, присвячені сучасним козацьким формуванням на Полтавщині. Зокрема цікавою є книга полтавця В. Закалюжого "Козаки Полтавщини", де зібрані біографії видатних діячів доби козацтва і сучасних послідовників козацького руху.

Увагу серйозного дослідника козаччини обов’язково привернтуь такі ґрунтовні наукові роботи як двотомник "Джерела з історії Полтавського полку" або ж "Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку". А пересічному любителю книги цікаво буде знову зустрітися з героями козацької "Енеїди" І. Котляревського та ознайомитися креативним дослідженням полтавця В. Закладного "Чого не їли предки наші". Автор дослідив і описав у цій книзі всі страви старовинної української кухні, що ними ласували герої "Енеїди" І. Котляревського.
Отже, для користувача будь-якого віку і будь-яких уподобань буде цікаво переглянути виставку, присвячену Дню українського козацтва у відділі краєзнавства Полтавської ОУНБ ім. І. П. Котляревського.


не пропустіть це:

разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок