Это архивная запись.
Виставка робіт у техніці фриволіте
Дата:19 Сер 2015 — 26 Сер 2015
Час:10:00
19 серпня у Галереї Мистецтв відкрилася незвичайна виставка – виробів у техніці фриволіте "З молитвою за Україну". Ця з давніх-давен відома техніка сьогодні відроджується у руках майстрині Катерини Андріївни Калініченко.
Катерина Калініченко народилася в селі Землянки на Глобинщині. За фахом – бібліотечний працівник. Любов до рукоділля з дитинства прищепила мама. З дідів-прадідів були шевці. Навіть випадкову зміну прізвища (Швець) породило це уміння в 1919 році під час першого радянського перепису. Відродили родове прізвище Шевченко лише в 1960 році. Дідусь по маминій лінії був теж шевцем, чоботарем, пічником. У домі жінки завжди шили все самі, ткали, в’язали, плели і вишивали. Тато, будучи рибалкою, кожну вільну хвилину з глицями в руках плів ятері. Ще малою вміла вишивати, плести, в’язати, а згодом і шити. Захоплення рукоділлям та любов до нього передались і двом донечкам.
«Про плетиво фриволіте знала з 80-го року. Воно було в забутті всі роки радянської влади, як розкіш і барська затія і в протест назві «царське плетиво». Тож коли з’явилася інформація в пресі щодо його відродження, тут же самостійно почала освоювати. І допомогло самотужки освоїти це плетиво знання рибальського вузла від тата. Володію ним уже близько двадцяти чотирьох років, вкладаючи душу і свою фантазію.
Ціную плетиво як незвичне та рідкісне рукоділля: за зручність роботи в будь-яких умовах, навіть у транспорті, за повітряність, ніжність і красу та велике задоволення від процесу роботи. Тому є велике бажання навчати всіх небайдужих і не дати вдруге зникнути такій красі.
Уміння це передаю уже понад сім років всім, хто бажає оволодіти ним і прилучитися до створення такої ніжної краси.
За цей час відбулося понад десять майстер-класів та тридцять дві виставки, на багатьох із них презентувалися роботи моїх учениць».