Это архивная запись.
Пісні української революції
Дата:22 Травня 2019
Час:18:00
У день народження Петлюри в Полтаві співатиме Тарас Компаніченко 22 травня в Україні відзначатиметься 140-річчя з дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, літературного і театрального критика, уродженця Полтави, Голови Директорії та Головного Отамана армії УНР Симона Петлюри. З нагоди ювілею в Полтаві відбудеться виступ відомого кобзаря та ретельного дослідника пісенної спадщини українців Тараса Компаніченка з гуртом "Хорея Козацька". Концерт відбудеться в Полтавському музичному училищі (вул.Соборності, 11), початок о 18.00.
В останні роки ім’я Симона Петлюри повертається в українську історію, звільняючись від нашарування радянських та імперських міфів. "Він повертається як символ боротьби за незалежність України. В час, коли українці знову, як і сто років тому, захищають свою свободу зі зброєю в руках, знову, як і сто років тому, від того ж ворога – Росії, Петлюра повертається до українців із забуття, і безмежного інформаційного моря брехні про нього", - вважає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Про Петлюру та його зв’язки з Полтавою перед концертом розповідатимуть відомі історики. А Тарас Компаніченко та "Хорея Козацька" презентують подвійний музичний альбом "Пісні Української революції", який побачив світ за сприяння Українського інституту національної пам’яті. До альбому увійшли пісні, написані в добу 1917-1921 років, зокрема, і варіант гімну "Ще не вмерла Україна" на народну мелодію, який співався на Лівобережжі аж до Кубані. Автори більшості цих пісень – це класики української літератури, такі як Грицько Чупринка, Микола Вороний, Христя Алчевська та ін. Композитори – Кирило Стеценко, Микола Леонтович, Олександр Кошиць, Яків Степовий,
Павло Синиця, Костянтин Богуславський, Левко Ревуцький. Також вперше у Полтаві прозвучить "Пісня про Петлюру".
"Твори, що увійшли до альбому "Пісні Української революції" – це частка моєї тридцятилітньої праці пошуку правдивих музичних пам*яток про ту, унікальну своїм національним пробудженням, епоху. Усі ці твори були активно співані на великих і малих сценах України в часі 1917-21 років. Їх співали на воєнних позиціях, на шикуванні військ; вони співались кобзарями, артистами-бандуристами, оперними співаками, просвітянськими, військовими, студентськими хорами, Українською Республіканською Капелою та Українським Національним Хором. Багато творів були забуті і не звучали в Україні майже століття", - розповідає Тарас Компаніченко.