НОВИНИАФІШАКІНОКАТАЛОГ ПІДПРИЄМСТВЗАКЛАДИ HoReCaКРАСА ТА ЗДОРОВ'ЯПОГОДАГОРОСКОП
23 Листопада, 01:41
Это архивная запись.

Ігри європейського проекту "Молодь дебатує"

Дата:01 Грудня 2018
Час:11:00
Місце:Розсошенці, Розсошенська гімназія, вулиця Шкільна,18
1 грудня вперше в Полтаві відбудеться останній перед фінальним турніром відбірковий етап всеукраїнського проекту "Молодь дебатує". Це популярний у Німеччині метод дебатування, щорічно в ньому беруть участь сотні тисяч німецьких школярів. В Україні методиці навчаються вже третій рік. Почавши з 8 шкіл у 4 областях України, проект виріс до 40 шкіл у 12 областях. В цьому році до нього приєдналися й школярі Полтавської області. За підсумками відбіркового етапу четверо кращих поїдуть у лютому 2019 року на півфінали та національний фінал проекту до Харкова. Усього в півфіналах братимуть участь 16 старшокласників, у фіналі — 4.

Проект за унікальною німецькою методикою Jugend debattiert проходить в Україні за ініціативою організації Internationales Haus Sonnenberg уже третій рік, об'єднуючи школярів, які люблять і вміють брати участь у публічних дискусіях та шукати істину в суперечці. Як завжди, організатори уточнюють, що переможцем стане не той чи та, хто переміг суперника, голосніше за всіх відстоюючи свою точку зору… Понад усе журі оцінить вміння учасників репрезентувати в дебатах усі можливі аргументи щодо теми, максимально наблизившись до вироблення спільного рішення.

"Методику вигадав юрист Ансгар Кемман, а з'явилася в німецьких школах вона в 2001 році. Зараз у Jugend debattiert щороку грають сотні тисяч німецьких школярів, а подивитися фінал приходить президент Німеччини", — розповіла координаторка проекту Ольга Пішель, яка три роки тому привезла його в Україну. Тут проект лише набирає обертів, але вже зараз українські дебати за цією методикою — наймасштабніші за межами Німеччини і перші, які проводяться не на німецькій мові.

Цього року участь у проекті взяли 40 шкіл та близько 700 дітей із 12 областей України. Це — майже двократний приріст у порівнянні з минулим роком, коли в проекті брали участь — 25 шкіл та 400 дітей із 8 областей. Учасники навчалися новій методиці дебатів на іграх проміж себе, а потім у всіх школах були зіграні перші турніри, по два переможці яких пройшли для майбутнього відбору на міжрегіональному етапі.

У дебатах у Полтаві візьмуть участь 20 дітей зі шкіл Полтави, Миргорода, Слов'янська, Краматорська, Костянтинівки, Бахмута, Харкова, Лозової. У найближчий тиждень такі ж відбіркові міжрегіональні дебати відбудуться у Вінниці (команди з Вінницької області та інших областей Західної України), у Ніжині (команди з Дніпропетровської, Чернігівської та Сумської областей) та в Херсоні (для команд з областей Південної України).

"Проект розвивається та розширюється, — вважає координаторка проекту в Україні Ольга Борисенко. — Наші фіналісти зараз стали громадськими активістами в своїх ВНЗ, членами громадських організацій. А ще двоє з них будуть суддями на міжрегіональних турнірах". Це переможець минулого року, Максим Чеботарьов із Дніпра, сьогодні — студент Харківського національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, та його землячка Надія Тихонова, учасниця півфіналу 2016 року, студентка Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Вони будуть судити нинішніх дебатантів у Полтаві та Ніжині, а допомагатимуть їм вчителі та вчительки з різних регіонів України та керівниця проекту Ольга Пішель.

Традиційно, темами для дебатів стануть питання, які, з одного боку, є актуальними для суспільства, та, з іншого боку, близькі й зрозумілі самим учасникам — учням старших класів. Так, у фіналі 2016 року дебати проходили на тему "Чи потрібно ввести 12-річне шкільне навчання в Україні з 2018 року?", а у фіналі-2017 обговорювали: "Чи потрібно замінити виборче право виборчим обов'язком в Україні з 2019 року?". На міжрегіональних дебатах обговорять тему "Чи варто поступово відмовлятися від виробництва електроенергії на атомних станціях України?". Одна тема для всіх, за думкою організаторів, ставить учасників у рівні умови.

Як вважають організатори, вже сам процес підготовки стає важливим досвідом для школярів — вони вчаться працювати з інформацією, розглядаючи її з різних точок зору, аналізують і відбирають важливі дані, навчаються все критично оцінювати, а потім сміливо і послідовно відстоювати свою позицію.

Полтавщину на міжрегіональному етапі представлятиме Анастасія Покладенко, учениця 9 класу Розсошенскої гімназії. "Я брала участь у дебатах за іншими методиками, і в цій для мене незвично, що зовсім небагато часу надається для виступу. Значить, у ньому не повинно бути нічого зайвого. І це, насправді, допомагає", — каже школярка.

Її вчителька Світлана Галь говорить, що нова методика серйозно вплинула на багатьох учнів: "Є ті, хто має більше комунікаційних навичок, любить і вміє виступати, а є ті, кому цікавіше займатися пошуком і аналізом інформації, — пояснює наставниця. — І діти, які раніше одне одного в школі практично не помічали, у команді "відкривають" одне іншого, дружать. І на уроках виступи почали звучати інакше, і презентації робіт для Малої академії наук".

"Особливо корисним я вважаю те, що учаснику потрібно бути готовим виступити як на стороні ПРО ("за"), так і на стороні КОНТРА ("проти"). А на який саме стороні виступати, вони дізнаються за півгодини до початку дебатів, — уточнює Ольга Пішель. — А це означає, що їм потрібно підібрати всі аргументи незалежно від свого особистого ставлення до даної теми".

Саме так, за словами організаторів, досягається головна мета проекту — розвиток комунікативних навичок, критичного мислення, поваги до інших точок зору, громадянської активності та відданості демократичним принципам.

За словами Віоли фон Крамон-Таубадель, відомої німецької політичної діячки та керівниці організації Internationales Haus Sonnenberg, яка ініціювала проведення проекту в Україні, звичка до дебатів із ранніх років допомагає появі освічених та активних громадян: "Це як камені, кинуті у воду — з кожним роком кола на воді від цього проекту стають все більшими та більшими".

Проект проходить за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та методичної підтримки Jugend debattiert


разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок